A kézdiszentkereszti Trefán Leonárd Általános Iskolában 2019 május 9-én megszervezett Kisiskolások Népdalvetélkedőjének körzeti szakaszán iskolánkat Pálházi Bíborka (I. A) és  Bota Andrea (II. B) tanulók képviselték, mindketten II. helyezést értek el korosztályukban. Szívből gratulálunk eredményeikhez !

2019 SZEKELYRUHA ANDREA resize

 


2019. március 2-án, a  Római Katolikus hittanolimpia Kovászna megyei  szakaszát a Turóczi Mózes Gimnáziumban szerveztük meg. Az olimpián 172, V-XII. osztályos tanuló vett részt. Iskolánk tanulói közül Opra Hunor-Levente I. díjat szerzett, Hölczer Bernadett a IV. helyen, dicséretben részesült.

olimpia 2019 resize

 


 

2019. április 23-25. között Sepsiszentgyörgyön, a Székely Mikó Kollégiumban megrendezett magyar nyelvű Országos Római Katolikus Hittanolimpián  iskolánk tanulója, az ötödik osztályos Opra Hunor-Levente harmadik díjban részesült.

 

diploma átvétele

 

diplomával

 

https://www.hirmondo.ro/eletmod/cseperedo/hittanolimpia-dijazottja/


 

2019. április 12-13. között  a Hívatások éve keretében, Marosvásárhelyen került sor a XI. erdélyi főegyházmegyei kreativitás-vetélkedőre.

Ezen a versenyen Csillag Eszter, iskolánk II. osztályos tanulója, nyolcvan pályázó közül az első helyezésben részesült.

 

thumbnail

 

thumbnail 1


 
2018 október hónap utolsó vasárnapján a Boldog Özséb Római Katolikus Plébánia Templomba megünnepeltük a szépkorúakat , akiket a Turóczi Mózes Gimnázium diákjai örvendeztettek meg a szép versekkel és kézimunkákkal. Egy szál virággal és a képeslapokkal még szebbé téve idősödő napjaikat. 
IMG_1169_resize.JPGIMG_1172_resize.JPGIMG_1183_resize.JPGIMG_1184_resize.JPGIMG_1204_resize.JPGIMG_1209_resize.JPGIMG_1216_resize.JPGIMG_1218_resize.JPGIMG_1228_resize.JPGIMG_4257_resize.JPGIMG_4258_resize.JPGIMG_4290_resize.JPG